Зараз дуже модно використовувати в ландшафтному дизайні незвичайні трави, серед яких декоративні злаки займають заслужене почесне місце. Чому б не внести незвичні нотки у дизайн ландшафту на вашій ділянці? Більше статей щодо ландшафтного дизайну дивіться на порталі https://olgrad.kiev.ua.
Очерет гігантський або arundo тростинний
В умовах Середньої смуги злак досягає 2 м. Розкішні ланцетні листя шириною від 2 до 6 см красиво згинаються і спадають, утримуючись на потужних пагонах. Цвіте з серпня по жовтень красивими пишними мітелками, які можна використовувати для зимових букетів. Витримує морози до -23°С. Воліє заболочені ділянки, в південних регіонах висаджують у парках і на піщаних узбережжях, де він непогано зимує. У Середній смузі arundo на зиму поміщають в контейнер і відправляють на зимівлю у підвал, затоплюють у контейнері у водоймі так, щоб зверху було не більше 5 см води.
Пеннісетум лисохвостный
Цей злак більш стійкий до зимових холодів, і витримує морози до -29°С. Висаджують його на сонячних ділянках або в півтіні, але обов’язково захищають від вітру. Цвіте злак красивими пухнастими мітелками (забарвлення від білого, зеленого, жовтого до сизого, бордового, пурпурного), а восени листя набувають неповторного багряний або жовтий відтінок. Висота куща варіюється від 20 см до 1,5 м. В Середній смузі може зимувати за умови укриття на зиму шаром листя.
Перлівка війчастий
Злак використовується для висадки в садах природного типу. Цвіте у червні-липні густими красивими мітелками жовто-коричневого кольору. Зона зимостійкості 4-6. Вибираючи сорт, уточнюйте, зимує він у вашому регіоні. Віддає перевагу легким, вологі грунти. При сухій погоді вимагає поливу, прекрасно розмножується насінням.
Райграс бульбоносный
Дуже витривалий злак, зона зимостійкості 4 (витримує морози в межах -29 – – 34°С). Рослина до компактною формою куща, мало агресивний. Рослину можна стригти, надаючи кущу кулясту форму, до 3 разів за сезон. Райграс бульбоносный часто висаджують на альпійських гірках, так як він посухостійкий. Однак особливо в жарку погоду все ж вимагає поливу.
Элимус піщаний чи колосняком
Висота рослини 60-120 см, росте компактними кущами-пучками. Голубуваті листочки особливо привабливі на тлі декоративних каменів і темно зелених хвойників, висаджують його поряд з декоративними чагарниками пурпурного і багряного відтінків. Гарний у поєднанні з яскравими квітами.
Злак витривалий, посухостійкий, і практично пристосовується до будь-яких умов вирощування, практично не вимагає догляду, але не любить затоплень і застою води. Розмножується насінням і діленням куща. Агресивний, при посадці потрібно закопувати обмежувачі. Зими любить м’які, виносить максимальний мороз до -23°С. Тому в Середній смузі потребує укриття.
Be the first to reply