Як виховати в дитині любов до природи

Як виховати в дитині любов до природи фото

Мої батьки завжди вчили мене любити і поважати природу, дбати про довкілля. Навіть зараз, йдучи по місту, у мене не піднімається рука викинути фантик на асфальт або клумбу. Але, на жаль, таких людей залишилося не так багато. А потім ми скаржимося на брудні вулиці, купи сміття в лісах, куди ми виїжджаємо на шашлики, і т.д. Так давайте ж подбаємо про те, щоб наступне покоління дбайливіше відносилося до навколишнього середовища, виховуючи любов і повагу до природи у своїх діток. Наші поради будуть вам корисні і допоможуть виростити дитину, яка турбується про довкілля. 

 

Купуйте своїй дитині книги та іграшки з «зеленої» тематики
 
Купуючи нову книгу або іграшку для малюка, пошукайте таку, яка буде нести в собі природозбережуючий зміст. Це можуть бути книги з розповідями на тему природи, з повчальними історіями про турботу про тварин, екологічні іграшки або навіть прості м'які іграшки-тварини, які навчать вашу дитину любити братів наших менших і піклуватися про них. 
 
Дайте маляті можливість познайомитися з природою
 
Навчайте і виховуйте дитину на прогулянках, розповідаючи про дерева, квіти, тварин і птахів, які вам зустрічаються. Забороняйте рвати квіти, щоб потім тут же викинути, або ламати гілки на деревах. Змушуйте малюка викидати сміття тільки в урну або нести до дому, якщо такої немає. 

Крім того, якщо ваш малюк вже шкільного віку і в школі пропонують поїздки в зоопарки, ботанічні сади, дільфінаріі і т.д., не відмовляйтеся. Ці поїздки та екскурсії будуть дуже корисні для вашої дитини, допоможуть їй краще пізнати і сильніше полюбити природу.  

Зробіть турботу про природні ресурси стилем свого життя 

Всі ми знаємо, що дітки беруть приклад зі своїх батьків. Розкажіть дитині більше про охорону навколишнього середовища, подавайте приклад, вимикаючи світло і воду, коли вони не потрібні, викидаючи сміття по різних контейнерах (якщо такі встановлені у вашому дворі). Економте природні ресурси і користуючись органічними речами з матеріалів вторинної переробки, саморобними предметами для побуту (наскільки це можливо) - зараз можна знайти купу ідей для хенд-мейд декору, прикрас, іграшок зі старих матеріалів, які напевно знайдуться у вашому будинку. 

Автор: Сальнікова Анна